Cum poti deveni un distribuitor CBD

Nu a existat niciodată un moment mai bun pentru a începe activitatea cu CBD; cu o industria în creștere, 

proprietarii de afaceri au și mai multe opțiuni cu privire la modul de operare.

Unele opțiuni includ să deveniti angrosist, care se referă de obicei la cei care doresc să vândă CBD în locații de vânzare cu amănuntul.

De asemenea, aveți opțiunea de transport (dropshipping) care este orientată către cei care doresc să vândă prin intermediul unui magazin online și noi ne vom ocupa de expedierea produsului către clienții lor.

Și în sfârșit, aveți opțiunea de a fi distribuitor ceea ce înseamnă că achiziționați produse de la noi la marje semnificativ mai mici decât comerțul cu ridicata și vindeți în alte magazine, 

cum ar fi magazinele convenabile, lanțurile de vânzare cu amănuntul mari, precum lanturi de farmaci și magazine de îngrijire a sănătății, supermarket-uri și altele. 

Citiți mai departe pentru a afla cum să deveniți parteneru nostru de distribuție și cum sa intrați în această afacere profitabilă.

De ce CATROM CBD DISTRIBUTIE este cel mai bun distribuitor de ulei CBD

Ne angajăm pentru calitate și excelență în tot ceea ce facem și care începe cu produsele noastre. 

Fiecare dintre produsele noastre este atent pregătit pentru a se potrivi nevoilor în creștere ale industriei și solicitărilor clienților. 

Echipa noastră de servicii pentru clienți este, de asemenea, echipată pentru a vă oferi cel mai bun sprijin pentru afacerea dvs., indiferent dacă aveți întrebări generale, întrebări din industrie și multe altele. 

Alături de toate acestea, CBD Oil este: 

Extras prin CO2 din fermele domestice din Europa

Fabricat în Europa conform standardelor Uniunii Europene

Infuzat cu ulei MCT, ulei din Seminte de Canepa si Alcol de Vin pentru a transporta mai rapid uleiul CBD în fluxul sanguin 

Non-OMG, vegane, fără gluten și fără orice aromă artificială sau coloranți 

Terpenele naturale sunt utilizate pentru a crea profiluri aromatice solide 

Acestea sunt doar câteva dintre lucrurile care ne diferențiază de concurență. 

Ma important pentru noi este că dorim să știți că suntem o companie transparentă, dispusă să împărtășim informații despre procesele noastre, cum ne desfășurăm activitatea sau alte întrebări pe care le puteți avea despre noi sau despre produsele noastre. 

Cum te califică ca distribuitor CBD cu ridicata la CATROM CBD DISTRIBUTIE

La CATROM CBD DISTRIBUTIE lucrăm pentru a oferi partenerilor noștri distribuitori cele mai bune marje, servicii și suport CBD angro. 

Înainte de a vă asocia cu noi, vom dori să aflăm următoarele despre afacerea dvs.:

Cum arată rețeaua dvs. de distribuție?

În câte magazine distribuiți produsul în prezent?

Ce fel de produse distribuiți?

Ce fel de volum de comandă aveți nevoie pentru fiecare comandă?

Care este rata medie de reordonare?

Ce punct de preț cu amănuntul căutați? 

După ce ne veti răspunde la aceste șase întrebări, vom determina dacă veți avea succes ca partener distribuitor cu noi și dacă  nu vă potriviți,  vă vom oferi o serie de opțiuni diferite care vă vor ajuta să ajungeți acolo.  

Beneficiile dvs. ca partener distribuitor

CATROM CBD DISTRIBUTIE oferă afacerii dvs. produse de înaltă calitate, precum și eficiență în procesarea comenzii.

*Etichetare privată personalizată

- Dacă doriți să vă creați propria marcă de produse, crearea propriei linii este  ușoară cu serviciul nostru privat de etichetare. Vom avea grijă de fabricarea produselor și apoi vom adăuga branding-ul la el, făcându-l să fie singur. 

*CBD Manufacturing

- Creați-vă propriul produs sau formula propriei etichete private  

*Testare de laborator terță parte

- Când vindeți produsele noastre, vă puteți asigura că toate produsele sunt de cea mai înaltă calitate și potență. Pentru a garanta acest lucru partenerilor noștri, avem produsele noastre testate de laboratoare, precum și proprii. Dacă doriți, vom furniza și certificate de analiză pentru produse.

*Selecția produselor

- În calitate de lider al vânzătorului de cânepă, oferim cea mai cuprinzătoare gamă de produse care se potrivesc nevoilor clienților. 

*Servicii de Dropshipping 

- Pentru a simplifica lucrurile, puteți chiar să vă îndepliniți produsele CATROM CBD DISTRIBUTIE. Vom depozita, ambala și expedia comenzile. Acest lucru vă economisește costurile de a avea propriul depozit și personalul depozitului. Pentru a vă ține în buclă vă trimitem un număr de urmărire cu fiecare comandă.

*Reprezentanți cunoscuți ai serviciilor pentru clienți

- Reprezentanții noștri sunt disponibili de luni până vineri, între orele 12:00 și 19:00,  pentru a vă ajuta cu raspunsuri la orice întrebare. Echipa noastră cercetează în mod regulat modificările industriei, astfel încât să putem fi pregătiți pentru orice întrebare pe care ne-o puteți pune. 

Cum funcționează Programul nostru de distribuitor? 

În calitate de companie, lucrăm pentru a oferi cele mai bune marje posibile distribuitorilor noștri, deoarece înțelegem că prețul contează

*Lunile 1-3: Distribuitorii trebuie să îndeplinească o comandă lunară minimă de 20 000 RON 

*Lunile 3-6: Distribuitorii sunt obligați să îndeplinească o comandă lunară minimă de 40 000 RON 

*Luna 6 și dincolo: Distribuitorii sunt obligați să medieze în total o comandă lunară de 60 000 RON 

Pași pentru a deveni distribuitor cu comerț cu ridicata 

1. Completați formularul de partener aici 

2. Selectați distribuitorul în funcție de tipul afacerii 

3. Dă-ne cât mai multe detalii despre afacerea ta, în 255 de caractere 

4. Așteptați după ce trimiteți formularul pentru ca un reprezentant de vânzări să vă contacteze direct 

5. Răspundeți la întrebările distribuitorului nostru cât mai corect posibil 

6. Completați acordul nostru de distribuitor  și alegeți produsele pe care doriți să le vindeți

7. Începeți distribuirea! 

Întrebări frecvente - CBD Oil Distribution 

1. Cse întâmplă dacă nu sunt în măsură să îndeplinesc comanda minimă de 60 000 RON / lună până la luna 6? Dacă nu puteți îndeplini această valoare minimă din luna șase,  vom re - evalua modelul de distribuție , iar luna viitoare va avea loc o reducere de deducere de 10% până când respectă minim. 

2. Cum pot determina ce produse să vând? Vă recomandăm să prezentați pe deplin clienții pe care doriți să le vindeți. După ce ai închis piața țintă, ar trebui să poți determina cu ușurință care produse ar funcționa cel mai bine pentru fiecare piață țintă. Iată câteva exemple mai jos:  

   1. Spa-uri și saloane - Îngrijirea pielii este întotdeauna o opțiune bună pentru acest tip de piață, aceștia pot fi, de asemenea, interesați de vanzarea diferitelor produse CBD pe care le oferim 

   2. Studiouri de fitness - De obicei, acești oameni sunt în căutarea rapidă, pe produsele de stil du - te , cum ar fi Capsule, Gummies, Uleiuri CBD, Cozmetice CBD, Proteine din Canepa etc.

   3. Cabinetele medicilor, chiropracticieni și multe altele - Aceste birouri sunt cele mai versatile și de obicei vor dori să poarte uleiuri/tincturi cu potențe variate, capsule, gummii și softgels. 

1. Care sunt câteva sfaturi pentru a avea succes și a-mi face afacerea să iasă în evidență de restul? Ca o companie care a fost în această industrie de la început, am învățat multe despre industrie și despre cum se schimbă în mod constant. Iată câteva dintre recomandările noastre despre cum să te diferențiazi de concurență:  

   1. Educați-vă: a  fi educat în legătură cu produsele, reglementările din industrie și multe altele vă vor echipa pentru a răspunde la întrebările clienților și a le face să se simtă în largul lor. Cu cât știți mai mult, cu atât clienții se vor simți mai confortabili sa cumpere de la dvs. La CATROM CBD DISTRIBUTIE avem o mare varietate de resurse care vă vor ajuta să fiți la curent cu industria.

      1. Înțelegeți-vă piața-țintă:  În acest moment al industriei de cânepă, este mai important decât oricând să decideți exact cui doriți să vindeți și să fiți cât mai specific posibil. După ce vați dat seama de asta, asigurați-vă că înțelegeți ce face această piață să bifeze. (ex. Caută produse care să le facă să se simtă sănătoase și întinerite? Produsele ușoare și rapide din timp sunt prioritare? Sunt ele tinere, de vârstă mijlocie, mai în vârstă sau în primul rând bărbați sau femei? Toate acestea și cu atât mai mult vă vor ajuta să restrângeți nu numai ce produse să vindeți, ci și cum să abordați vânzarea. 

      2. Fiți pregătiți cu un produs de calitate:  consumatorii sunt deștepți și foarte curioși; majoritatea consumatorilor vor dori acum să cunoască fiecare ingredient din orice vor ingera. Prin urmare, este extrem de important să nu numai că toate  aceste informații sunt gata să le solicite, dar aveți și un  certificat de analiză pentru a face copie de siguranță a informațiilor despre produs. La CATROM CBD ENRERPRISE veți avea acces la  toate certificatele pentru fiecare produs și se vor actualiza pe măsură ce vom produce loturi noi. 

1. Este mai benefic pentru mine să etichetez privat sau să distribuiți marca dvs.?

   Pentru a răspunde la această întrebare, dorim să vă gândiți la următoarele lucruri: 

      1. Vrei să-ți creezi propria marcă sau vrei doar să faci parte din această industrie în orice fel poți? Dacă doriți doar să faceți parte din industrie, vă recomandăm să mergeți cu brandurile nostru, deoarece avem deja branduri consacrat și veți avea un timp mai ușor pentru a construi o carte, fără a vă face să vă dezvoltați propriul marketing și recunoașterea mărcii.  

      2. Aveți deja o firmă stabilită sau o marcă a altor produse pe care le-ați folosi în continuare atunci când vindeți CBD? Dacă da, te-am orienta către etichetarea privată, deoarece ai deja construit încrederea clienților.  

      3. Aveți o mulțime de alte companii CBD care concurează în zona dvs.? Dacă da, am dori să luați în considerare etichetarea privată, deoarece trebuie să existe ceva care vă diferențiază de concurență. O modalitate de a face acest lucru este de a stabili propria marcă și de a construi încrederea clienților prin combinarea produselor de calitate cu un serviciu de calitate.

2. Oferiți materiale de marketing, ambalaje și multe altele pentru a contribui la separarea activității mele? Da! Oferim materiale de marketing și resurse pentru a le oferi clienților dvs. pentru a le oferi informatie despre orice, de la informații despre sistemul endocannabinoid până la informații despre produsele noastre pentru animale de companie. De asemenea, vom ieși cu o nouă linie de ambalare cu cutii de afișare ondulate, care sunt gata de raft! Odată ce acest ambalaj va fi lansat, vei fi primul care știe! În cazul în care credeți că ar fi util pentru afacerea dvs., suntem fericiți să le furnizăm pentru dvs. sau să vă oferim recomandări despre cine poate face ceea ce căutați, tot ce trebuie să faceți este să întrebați!    

  

Gânduri finale  

  

Știm că aveți atât de multe opțiuni atunci când decideți cu cine să vă asociați pentru CBD Ulei Distribution și dorim să devenim următorul dvs. partener în călătoria dvs. de afaceri! Dacă sunteți interesat să deveniți partener de distribuție cu noi, vă rugăm să ne sunați direct la +4 0745 921 656 și oricare dintre reprezentanții noștri de vânzări ar fi încântat să vă răspundă la întrebări sau să completați formularul nostru de inscriere